Skip to main content

Tüm Yazılar

Etkili blog yazmanın ipuçları

Günümüzde bloglar da pazarlama alanına etkili bir giriş yapmış durumda. Artık markalar blog sahipleriyle iletişime geçerek ürünlerinin denenmesini ve düşüncelerin paylaşılmasını istiyor. Peki, siz etkili blog yazmanın ipuçlarından haberdar mısınız? Blog yazmak sadece düşünceleri paylaşmak değildir. Aynı zamanda insanlarla etkileşimde olmak ve dünyaya açılmak anlamına gelmektedir. Blogların başarısını arttıran temel etkenler vardır. Bu etkenler bir araya geldiği zaman etkili blog yazabilirsiniz.

BLOGUNUZ İÇİN BİR KİŞİLİK YARATIN

Bırakın içinizden gelenler dışarı çıksın ve sesiniz parlasın. Blogunuza bir kişilik kazandırarak etkili olma yolunda ilk adımınızı atabilirsiniz. İnternette belki de binlerce blog var. Bunların arasından sıyrılmak için içinizdeki sesi dinleyin ve blogunuza bir kişilik yaratarak içinizden geçenleri anlatın. Blogunuzda kişilik yoksa okuyucu kazanamaz ve başarınızı sürdüremezsiniz. 

TUTARLI OLUN

Tutarlı olmak anahtar kelimedir. Sadece yazmak için yazı yazmak doğru değildir. İçeriklerinizin okuyucuyla iç içe geçmesini sağlamalısınız. Aynı zamanda içeriklerinizin dört gözle beklenmesi için bir yazı takvimi oluşturmak da etkili blog yazmanın temel kurallarından biridir. Böylelikle okuyucularınızı her zaman hazır etmiş olacak ve onların ihtiyaçlarını karşılayacaksınız. 

BASİT DÜŞÜNÜN 

İçeriğinizin uzun mu kısa mı olacağına, kaç paragraftan oluşacağına kafayı takmayın. Bunları düşünmek yerine yazınızın nasıl ilginç olabileceğini düşünmeye zaman ayırın. Dikkat çekmek için ilginç olmanız yeterlidir. Basit düşünün ve istediklerinizi yazın. En son yazınızın ne kadar uzun olup olmadığına bakabilirsiniz. 

YORUMLARA AÇIK OLUN

Yorumları yönetmeniz mümkündür. İsterseniz içeriklerin tümünü yorumlara kapatabilirsiniz. Ancak bu ne kadar doğru olur? Eleştirilere tahammülünüz yoksa öncelikle bu sorunu aşmaya çalışın. Çünkü yorumlar sizi yönlendirecek ve daha başarılı olmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda arama motorları tarafından üst sıralara çıkmanızı sağlayan temel etkenlerden biridir. Bu nedenle etkili blog yazmak için yorumlara açık olun ve okucularınızdan fikir alın. 

BAŞLIĞA ODAKLANIN

Başlıklar en çok trafiği sağlayan etmenlerdir. Başlık üretirken mutlaka yaratıcı olmalısınız. Okuyucu neden sizin blogunuza yönelsin ki? Etkili blog yazma kurallarından olan etkileyici başlık arama motorlarının da hoşuna gider. Yani bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz. 

Bizimle iletişime geçin!

Dijital Pazarlamanın gücünü kullanarak işinizi büyütmenize nasıl yardımcı olabileceğimizi tartışmak için 30 Dakikalık Ücretsiz Danışmanlık randevunuzu alın.

Hangi platformda toplantı talep ediyorsunuz?