Skip to main content

Tüm Yazılar

Pazarlamanın yeni kuralları neler?

Çağımızın geldiği noktaya bakacak olursa hiçbir şeyin aynı kalması mümkün görünmüyor. Bu nedenle pazarlamanın kuralları da gün geçtikçe değişiyor. İnternetle beraber hem insanların hem de markaların alışveriş yapma ve ürün satın alma şekillerinde değişiklikler oldu. Arama motorlarıyla beraber markalar nitelikli potansiyel müşteriler tarafından bulunabiliyor. Bu da internetin sunduğu en muhteşem nimetlerden biri olsa gerek! Yeni pazarlama kurallarını potansiyel müşteri bulmak için nasıl kullanabileceğiniz oldukça önemlidir. Gelin bu yeni kuralları birlikte inceleyelim. 

MÜŞTERİYE DOĞRUDAN ULAŞMA LÜKSÜNÜ KULLANIN

Artık hedef kitlenize ulaşmak için basın açıklaması yazmanıza, medya aracılığı ile bunu paylaşmanıza ve etkilerini beklemenize gerek kalmıyor. Çünkü tüm dünya zaten ellerinizde ve tek bir tuş ile anında hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. Bu eskiye nazaran çok büyük bir lükstür. Sosyal medya evreninde müşterilerinize uygun olarak hazırladığınız içerikleri paylaşarak anında etkileşim almanız pazarlamanın yeni kurallarından biridir. İnternette var olmak hedef kitleniz ve markanız arasındaki bağın güçlenmesini sağlayacaktır. 

FARKLI, YARATICI VE KIŞKIRTICI OLUN

Pazarlamada geleneksel yöntemleri artık bir kenara itin ve farklı olmayı deneyin. Müşteriyi korkutmadan ürününüzü pazarlamaya odaklanın ve kışkırtıcı olarak ürününüzün/hizmetinizin satın alınmasını sağlayın. Araba lastiği mi satıyorsunuz, pazarlama yaparken hedef kitlenizi “bu lastiği almazsanız kaza yaparsınız” algısında tutmaya çalışmayın. Yaratıcı olun ve hedef kitlenizi kendinize çekin. 

DENEYİMLER, DENEYİMLER VE DENEYİMLER

Ürün/hizmet pazarlamasında diğer her şeyi bir kenara bırakın ve ilk olarak hedef kitlenize yaşatacağınız deneyimi düşünün. Deneyim her şeydir. Deneyim önerilmenizi sağlar, deneyim güvenilir olmanızı sağlar ve deneyim size para kazandırır. Bu nedenle ilk önce deneyimi planlayın, daha sonra ürün fiyatı veya fonksiyonu gelsin. Unutmayın müşteriniz zevk almazsa pazarlamanın anlamı yoktur. 

ÖLÇÜLEBİLİR SONUÇLAR BAŞARIYI ARTTIRIR

Deneyim ve ölçülebilir sonuçların toplamı size başarıyı getirecektir. Deneyim yaratma süresince geri bildirimler almayı ihmal etmeyin. Sosyal medyada düzenleyeceğiniz anketler ile ölçülebilir sonuçlar elde edin. Analizler yapın, gruplar oluşturun ve deneyimlerin paylaşılmasını isteyin. Böylelikle kendinizi geliştirme şansınız olacaktır. 

Bizimle iletişime geçin!

Dijital Pazarlamanın gücünü kullanarak işinizi büyütmenize nasıl yardımcı olabileceğimizi tartışmak için 30 Dakikalık Ücretsiz Danışmanlık randevunuzu alın.

Hangi platformda toplantı talep ediyorsunuz?